Jednoduché tipy a triky, ako si počas zimných večerov zútulniť obývačku

Zima je ročným obdobím, ktoré sa vyznačuje chladným a menej slnečným počasím. Posledné roky bývajú zimy u nás pochmúrne a práve z tohto dôvodu trávime viac času v interiéri.

Najviac času trávime predovšetkým v obývačke, kde sa stretávame s ostatnými členmi domácnosti a venujeme sa voľnočasovým aktivitám, napríklad čítaniu kníh, pozeraniu seriálov a filmov, či hraní sa na počítači. Ak si počas zimných večerov chcete zútulniť obývačku, ponúkame vám jednoduché tipy a triky.

Vonné sviečky

Odporúčame vám kúpiť si vonné sviečky. Práve ony vám vytvoria príjemnú atmosféru, keď vonku bude pochmúrne. Každý z nás potrebuje v tomto ťažkom období zrelaxovať, oddýchnuť si a práve vonné sviečky, ideálne BIO kvality, vám pomôžu v relaxovaní.

Vonné sviečky si umiestnite na konferenčný stolík, poprípade si ich môžete umiestniť na vnútorné parapety. Nezabúdajte však sviečky zabezpečiť tak, aby vám neohrozili závesy, záclony, či samotné parapety.

Nové dekoračné závesy

Používate interiérové žalúzie, ale chceli by ste si okná skrášliť? Odporúčame vám kúpu nových dekoračných závesov. Tie sú veľmi obľúbeným interiérovým doplnkom a neraz chránia aj pred neželaným osvetlením, či pohľadmi z ulice.

Odporúčame vám kúpu jednofarebných, ideálne neutrálnych dekoračných závesov. Zjemnia miestnosť, opticky ju predĺžia a hlavne ju skrášlia v týchto pochmúrnych dňoch.

V lete vás budú chrániť pred slnečnými lúčmi, v zime zase pred osvetlením vo večerných hodinách.

Pletené deky

Pletené deky z hrubej priadze, či napríklad pletené dekoračné vankúše vám zútulnia obývačku počas zimy. Na pohľad, ale aj na dotyk sú hrejivé a v prípade, že vám bude zima a budete sa chcieť zababušiť, práve pletené deky a vankúše vám poskytnú teplo.

Predstavte si, že ležíte na sedačke pod pletenou dekou a v ruke máte pohár s teplým čajom, či mliekom. Dokonalá idylka, že?

V prípade diek odporúčame predovšetkým deky z hrubej priadze. Zahrejú vás, ale zároveň môžu slúžiť aj ako dekorácia sedacej súpravy.

Zdroj obrázka:

Autor: Syda Productions  / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu