Kvalitné flanelové obliečky vytvoria správnu atmosféru v domove

Flanel je mäkký a príjemne teplý materiál, ktorý obľubujú najmä deti. Keď im vytiahnete zo skrine flanelové obliečky, prespia celú noc bez pohnutia. Ako je to možné, že aj my dospelí sa vo flanelových obliečkach cítime takí rozmaznávaní?

Výnimočnosť flanelových obliečok

Nákup posteľných obliečok je špeciálna udalosť. Keď sa rozhodnete, že si do svojej zbierky posteľnej bielizne zaobstaráte ďalší výnimočný skvost, dajte šancu novým materiálom. Okrem bavlnených a krepových obliečok vyskúšajte kvalitné flanelové obliečky, ktoré nielen zahrejú, ale aj zútulnia váš domov. Je síce pravda, že sú najvhodnejšie počas zimných mesiacov, ale len preto, že sú hrejivé, by sme ich nemali hneď na pol roka odkladať dozadu do skrine.

Kvalitné flanelové obliečky sú priedušné, rýchloschnúce a výborne absorbujú tekutiny

Flanelové obliečky ponúkajú len samé výhody. Jednou z nich je napríklad skutočnosť, že materiál nedráždi pokožku, takže sa výborne pod nimi vyspia aj ľudia s citlivou kožou či ekzémami. Prirodzené teplo, ktoré z nich sála, sa dá prirovnať teplu, ktoré odovzdáva napríklad ovčia vlna. To znamená, že regulujú telesnú teplotu tela a prispôsobujú sa okolnostiam. V zime sa môžete spoľahnúť na dokonalé zohriatie v priebehu pár sekúnd. Deti ich priam milujú. Za to môže ich jemnosť, hebkosť a dokonalé farby.

Tým, že flanelové obliečky veľmi rýchlo schnú, nie je problém ich používať i častejšie. Ráno operiete a večer budú suché. Žehliť ich nemusíte, pretože materiál sa nekrčí a schopnosť práčky dezinfikovať bielizeň je spoľahlivá. Pokojne perte aj na štyridsiatke. Ak použijete aviváž, bielizeň bude ešte jemnejšia. Túlenie sa pod perinou získa nový rozmer.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu