Lahodná káva každé ráno

Patrím k ľuďom, ktorí bez dobrej kávy nezačnú deň. Nie že by som bol nevrlý, ale jednoducho mi káva chutí a k môjmu rituálu patrí, že si ju ráno dám. Či už doma alebo na pracovisku. Spomínam si, ako som v minulosti chodieval do kancelárie aj v sobotu, a vždy som sa tešil na pondelok, kedy príde aj moja sekretárka, lebo tá mi varila lepšiu kávu, ako ja sám sebe. To bolo v časoch, keď ešte neexistovali kvalitné kávovary.

Ani dnes nie som v kancelári sám, ale kávu má na starosti profesionálny kávovar JURA. Nedokáže posielať maily, prepisovať moje poznámky a vybavovať telefonáty, zato kávu vie variť excelentne. A ja sa môžem tešiť do kancelárie nie len ráno, ale aj popoludní pri návrate zo služobnej cesty. Vždy keď dostanem chuť na lahodnú kávu, tento kávovar mi ju ponúkne.

Samozrejme, že dobrú kávu si vychutnávam aj cez víkend. Nemusím chodiť kvôli tomu do kancelárie. Kúzlo kávovaru JURA ma tak nadchlo, že som si jeden kúpil aj domov. Takže aj víkendové ráno pre mňa začína šálkou espressa JURA a deň je hneď krajší, aj bez mojej sekretárky.

Či už zostávam dopoludnia pracovať doma alebo si užívam voľný víkend, deň nezačnem bez lahodnej kávy. Nemusím si tento pôžitok odopierať. A vždy mám istotu, že dostanem chutný osviežujúci nápoj, vždy v rovnakej kvalite.

Celé to má jeden háčik, je to návykové. Keď potom rokujem u niekoho vo firme o ďalšej spolupráci a súčasťou občerstvenia je aj káva, nie vždy mi chutí. A tieto pocity sú na mne vidieť. Keď sa ma obchodný partner opýta, či je všetko v poriadku, nedá mi nespomenúť moju dávnu príhodu so sekretárkou a sobotami a aj to, že teraz mám nový kávovar JURA a problémy s nekvalitnou kávou sú už minulosťou. Tento krátky príbeh spôsobí jednak uvoľnenie atmosféry, na druhej strane mám akú takú istotu, že pri ďalšom rokovaní v tej istej firme si už všetci pochutnáme na lahodnom espresse z kávovaru JURA. A sekretárky mi ďakujú, že majú menej práce.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu