Majte vlhkosť vo vašom domove pod kontrolou

Kúpu odvlhčovača by ste mali zvážiť obzvlášť, ak žijete v bytovom dome, pretože spóry plesní môžu cestovať cez ventilačné systémy a môžu sa hromadiť v stenách medzi bytovými jednotkami. Dokonca, aj keď si udržiavate vo svojom byte čistotu, môžu byť tieto alergény prenášané z iných priestorov budovy škodlivé pre zdravie vás a vašej rodiny.

Pozor na vlhkosť v kúpeľni

Plesne jednoducho milujú kúpeľne. Teplé sprchy a vane ľahko spôsobujú, že vlhkosť vzduchu v kúpeľniach rastie. Pri vysokej vlhkosti budú potiahnuté steny, okná a zrkadlá ku kondenzácii a následne sa začne lúpať farba, rovnako ako bude poskytnuté ideálne prostredie pre rast plesní.

Keď sa plesne a vírusy začnú šíriť vo vašej kúpeľni, budete sa cítiť nepríjemné a nepohodlne. Predstavuje to tiež obrovské riziko nezdravého potenciálu pre vaše pohodlie a zdravie. Vlhkosť z kúpeľne sa môže rozptyľovať po celom dome. Našťastie kúpeľňové odvlhčovače rýchlo odstránia nadbytočnú vlhkosť a zanechávajú vzduch a povrchy suché.

To platí aj pre vaše spálne. Ak je zvýšená vlhkosť vo vašej spálni a máte zlé vetranie, začnete vidieť plesne aj tam. Samozrejme pleseň v spálni nepredstavuje dobré znamenie. Zvlášť, keď ste citliví na alergény, môže vám to spôsobiť ťažkosti s dýchaním a môže to mať vplyv na kvalitu vášho spánku.

Ako zistíte, že potrebujem odvlhčovač?

Domáce odvlhčovače sú skvelým pomocníkom pre náš domov. Tu sú základné signály, že by ste si nejaký mali zaobstarať.

  • Škvrny od vody na stenách alebo stropoch
  • Vysoká vlhkosť izby s nedostatočným vetraním alebo bez vetrania (najmä v priestoroch, ktoré nemajú okná)
  • Častá kondenzácie na oknách
  • Malé čierne škvrny (spóry plesní) rastúce na stenách alebo v oblastiach s vysokou vlhkosťou, ako je vaňa alebo sprchovací kút
  • Pach zatuchliny

Vieme teda, že vlhkosť je dôležitá, ale teplota zohráva tiež dôležitú rolu. Plynové ohrievače Remko je možné napojiť na plyn, ale aj na elektrickú sieť. Môžete ho využiť na prikurovanie vo vonkajších priestoroch, ale aj vo vnútri. Svoje využitie nájdu predovšetkým v priemysle a na stavbách.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu