Podľa čoho vybrať dobrý písací stôl?

Snáď neexistuje detská izba alebo pracovňa, v ktorej by chýbal písací stôl. Praktický a kvalitný písací stolík, to je taká malá veliteľská miestnosť. Spravíte a vybavíte spoza neho všetko potrebné.

Avšak nie je stolík ako stolík. Aj v tomto prípade platí, že o kúpe rozhodujú individuálne potreby a možnosti kupujúceho, ktorý má možnosť vybrať si z rohových alebo nerohových stolíkov či orientovať sa podľa počtu a rozmiestnenia úložných skriniek.

Prívetivý vzhľad

Farba, dizajn a materiál – to sú hneď tri vlastnosti, ktoré kupujúceho zaujmú na prvý pohľad. Neopomínajte ich pri výbere, sú dôležitým prvkom, ktorý vášmu budúcemu stolíku pomôže zapadnúť do celkovej dizajnovej mozaiky izby či kancelárie. V tomto prípade je však každá rada drahá, pretože ide v zásade o veľmi individuálne kategórie, závislé od vkusu kupujúceho. Stolík by sa však nemal veľmi odlišovať od zvyšku vybavenia izby, a to ani farbou alebo materiálom.

Aby sedenie nebolo utrpením

Ideálne je, ak práca prospieva nie len peňaženke, ale aj zdraviu človeka. A keď už máte za stolom tráviť dlhé pracovné hodiny, mali by ste ich stráviť čo najpohodlnejšie. Za ideálnym písacím stolom by ste sa mali cítiť pohodlne aj po viacerých hodinách, nemali by ste pri písaní či práci na počítači hrbiť alebo zvláštne predkláňať. Veľkou pomocou je, ak je stolík výškovo nastaviteľný, prípadne ak pri sedení používate smerovú podložku alebo stoličku umožňujúce aktívny, dynamický posed.

Účel svätí prostriedky

Alfou a omegou kancelárskeho nábytku je praktickosť. Dobre preto zvážte účel, na aký stolík využijete. Moderné písacie stoly slúžia aj počítačom, tlačiarňam, skenerom či k odkladaniu dokumentov a v takýchto prípadoch sa hodí každá polička navyše. Ukladacie priestory by mali byť po ruke, dvierka, pánty ako aj celý stolík a jeho pohyblivé časti by mali byť pevné a plne funkčné a nemali by sa časom uvoľňovať.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu