Podlaha dotvára celkový vzhľad miestnosti

S rekonštrukciou rodinného domu, respektíve bytu, súvisí nespočetné množstvo činností. Staré drevené okná sa vymieňajú za plastové okná s lepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami, vyblednuté farby na stenách získavajú novú pestrosť a nevzhľadné podlahy sú nahradené modernými variantmi. V nasledujúcich riadkoch sa zameriame práve na podlahy, ktoré by mali spĺňať estetickú a praktickú funkciu.

Existuje nespočetné množstvo výrobných materiálov, pričom medzi najobľúbenejšie patrí drevo, vinyl a laminát. A práve na tieto tri materiály sa pozrieme podrobnejšie.

Večné drevené podlahy

Miestnostiam v modernom aj rustikálnom štýle pristanú prírodné drevené podlahy, ktoré sú charakteristické svojím prirodzeným vzhľadom a ojedinelou štruktúrou. Nespornou výhodou je, že masívne parkety vydržia niekoľko generácií, či už sú vyrobené z ihličnatých alebo listnatých drevín. Popri klasickej farbe dreva môžete siahnuť tiež po bielom či čiernom odtieni.

Estetické laminátové podlahy

Miestnosť ozdobia dokonca aj laminátové podlahy, ktoré sa vyznačujú veľmi dobrými fyzikálnymi vlastnosťami. Uplatnenie nachádzajú v namáhaných priestoroch, pretože moderné laminátové podlahy sú tvrdé a vysoko odolné voči poškriabaniu. S čistým svedomím príjmu ťažký nábytok, kolieskové stoličky i kovové podpätky. Nestrácajú na estetickej hodnote, pričom sýtosť dekoru zostáva po celú dobu rovnaká. Laminátové podlahy sa hodia do obydlia s podlahovým vykurovaním, pretože majú nízku konštrukčnú výšku a schopnosť viesť teplo.

Poddajné vinylové podlahy

A poslednou možnosťou sú odolné vinylové podlahy, ktoré sú odolné voči opotrebovaniu. Vybrať si môžete z pestrej škály imitácií, napríklad dreva, kameňa či dlažby. Nechýbajú ani netradičné vzory, ktoré vdýchnu miestnosti punc originality. Vinylové podlahy sú ideálnym riešením pri podlahovom vykurovaní, pretože perfektne odolávajú vlhkosti.

Po akejkoľvek variácii túžite, dovoľujeme si vám predstaviť odborníka na podlahy menom FLOOR EXPERTS SLOVAKIA s.r.o., ktorý sa pýši bohatým produktovým portfóliom.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu