Týchto 5 trikov vám pomôže opticky zväčšiť obývačku

Malá obývacia izba je bežný jav hlavne v panelových domoch alebo tzv. králikárniach, ako ich prezývajú tí, ktorí v nich bývajú. Počas ich výstavby sa myslelo hlavne na rýchlosť a cena a pohodlie ich obyvateľov boli až na druhom mieste. Preto ak chcete dodať vašej izbe trošku priestoru navyše a prevzdušniť ju, skúste to takto.

Odostrite okná

Čím viac svetla vpustíte do miestnosti, tým priestrannejšie bude vyzerať. Preto vytiahnite svoje vonkajšie rolety, žalúzie a odtiahnite závesy. Svetlo dodá tejto miestnosti úplne iný výraz, ako mala doteraz, prevzdušní ju a bez ohľadu na to, aké farby máte na stene, bude vyzerať väčšie.

Biela farba

Farby na stene sú veľmi dôležité – ak máte v malej miestnosti tmavé odtiene, vyzerá ešte menšie. Preto zvoľte neutrálne farby ako biela, sivá alebo jemné svetlé pastelové odtiene. Úplne najlepšia je biela farba, ktorá je dominantná v milovanom škandinávskom štýle a dokáže rozžiariť každý priestor.

Správny nábytok

Skvelým riešením je, keď sa rozhodnete aj pre svetlú podlahu – buková plávajúca podlaha či krémový koberec dodajú miestnosti ešte viac priestoru. Ak máte aj nábytok v svetlých farbách, nemusíte kupovať sedačku v neutrálnych farbách a môžete sa odviazať – žltá, červená či smaragdová dodajú priestoru život.

Menej dekorácie

Aj v tomto prípade platí staré známe, že menej je niekedy viac. Ak máte v priestore príliš veľa dekorácie – sošky, vázičky, figúrky, kamienky – miestnosť vyzerá zbytočne ešte viac preplnenejšie. Zbavte sa toho. Pozor si dajte aj na záclony a ich správnu dĺžku. Mnoho ľudí si myslí, že záclony by mali končiť na úrovni okennej parapety, nie je to však pravda. Mali by byť až po zem.

Použite zrkadlá

Jednoduchý, ale účinný trik – dajte do priestoru zrkadlá. Ak by ste dali zrkadlá na celú stenu, máte opticky dvojnásobne väčšiu obývačku. Ale nevyzerá to úplne dobre, miesto toho pridajte niekoľko väčších zrkadiel v ráme. Ak využijete všetky tieto tipy, v miestnosti sa budete cítiť uvoľnenejšie.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu