Ako si udržať optimálnu teplotu v izbách

Teplo v izbách znáša náš organizmus veľmi zle. Možno však tieto príznaky neprikladáme práve teplu. Bolenie hlavy, závraty, chuť neustále spať – aj toto môže spôsobovať príliš veľké teplo v domácnosti. Aby ste si však udržali optimálnu teplotu, ktorá váš organizmus neoslabí, odporúčame vám riadiť sa nasledujúcimi radami.

Zima

Príliš suchý vzduch spôsobuje väčšiu únavu, závraty a rezanie v očiach. Odporúčame vám neprekurovať každú miestnosť v domácnosti, ale len každú druhú. Medzi miestnosťami podchýlite drevené dvere a tým zabezpečíte prirodzenú cirkuláciu vzduchu. Vôbec nepocítite rozdielnosť v teplotách. Teplo bude prirodzene cirkulovať medzi oboma miestnosťami. Ak však kúrite kotlom a teplota na kotli sa bude šplhať na 70ºC, je potrebné zapnúť radiátory v každej miestnosti.

Dávajte si preto pozor, aby ste do kotla nedávali príliš veľa paliva. Odporúčame vám kúriť menej intenzívne a radšej chodievať častejšie prikladať. V prípade, že to aj tak preženiete, neostáva vám nič iné len ísť k plastovým oknám a otvoriť ich dokorán aspoň na chvíľku.

Leto

Cez leto zabránite prehrievaniu miestností jedine tak, že si hneď ráno pred odchodom do práce zastriete žalúzie vo všetkých izbách, zatiahnete rolety a zatemníte závesom. V žiadnom prípade neotvárajte okná počas horúceho dňa, kedy je slnko najsilnejšie. Optimálnu teplotu udržíte jedine vtedy, ak si skoro ráno alebo neskoro večer vyvetráte. Niekedy to však úplne nepomôže a na vytvorenie ako tak znesiteľnej teploty môžete použiť ventilátor.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu