Venujte pozornosť vlhkosti vzduchu v dome!

Ak ste náchylní na vznik alergii, žijete vo vlhkom prostredí, ktoré je spúšťacím mechanizmom pre roztoče, plesne a sezóne alergie, mali by ste pouvažovať nad kúpou odvlhčovača vzduchu.

Dôvody prečo si zaobstarať odvlhčovač

Odstraňuje vlhkosť :Nech už bol váš domov postihnutý povodňami alebo váš dom je náchylný na vlhkosť, odvlhčovač vám môže pomôcť.

Zdravie: Vlhkosť a prebytočná voda často vedú k prechladnutiu a podráždeniu pokožky, takže používanie odvlhčovača v domácnosti znamená, že sa znižuje šanca na získanie týchto chorôb.

Pleseň: Zvyčajne je vedľajším produktom vlhkosti. Plesne môžu vzniknúť kdekoľvek a možno ich ovládať pomocou znižovania hladiny vlhkosti, teda pomocou odvlhčovača.

Odstráňte nepríjemné pachy : Ak váš dom alebo niektoré miestnosti začínajú cítiť plesňou alebo zatuchnutým pachom, mohlo by to byť preto, že potrebujete vyčistiť vzduch. Odvlhčovač pomôže uhasiť nežiaduci zápach.

Pomoc alergikom : Vlhký vzduch nie je dobrý, ak ste astmatici alebo ste alergickí na roztoče. Tým sa vo vlhkom prostredí veľmi dobre darí, takže stojí za to investovať do odvlhčovača.

Odvlhčovače vzduchu Olimpia Splendid sa hodia do každej domácnosti a do každej miestnosti. Sú tenké, môžete ich umiestniť medzi dva kusy nábytku alebo pripevniť na stenu. Ovládanie je veľmi jednoduché vďaka digitálnemu displeju.

Príliš suchý vzduch škodí

Hygienici odporúčajú udržiavať relatívnu vlhkosť vzduchu v rozmedzí 45-55%. Keď vlhkosť klesne pod 40%, prejavuje sa na to na sliznici dýchacích ciest, ktoré začnú vysychať. Kombinácia chladného vzduchu vonku a vykurovania vo vnútri za zatvorenými oknami môžu spôsobiť katastrofu pre dýchací systém. Najlepším spôsobom, ako bojovať proti suchému vzduchu a znížiť náchylnosť k infekciám je investovať do zvlhčovača vzduchu.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu