Viete ako zariadiť malú obývačku v byte?

Absencia vlastného vchodu a záhrady patrí všeobecne k nevýhodám bývania v panelákoch. S absenciou záhrady ale ubúdajú aj povinnosti, ktoré majitelia rodinných domov so záhradami majú.

Väčšina bytov s menšími rozmermi sa ale podstatne ťažšie zariaďuje. Atypické rozmery miestnosti môžu robiť problémy.

Ak ale plánujete zariaďovať malú obývačku v byte, viete ako ju zariadiť?

Praktické riešenie na sedenie

Dominantným prvkom každej obývačky je sedačka. V malých obývačkách je nutné výber sedačky dôkladne zvážiť. Sedačka by mala poskytnúť dostatok miesta na sedenie, no zároveň by nemala zaberať veľa miesta v obývačke.

Praktickým riešením do takejto obývačky môžu byť rozkladacie pohovky. V prípade potreby ich môžete rozložiť a môžu slúžiť aj ako lôžka pre návštevy. Môžete si kúpiť nové rozkladacie pohovky v Bratislave, ale aj v iných mestách. Dôležité je pri hľadaní vhodnej pohovky pozerať rozmery, poťahové látky (oteruvzdornosť poťahovej látky), ale aj kvalitu konštrukcie.

Minimalistická obývacia stena

Väčšina obývacích zostáv tvorí zostavu z viacerých veľkostne rozdielnych skríň. Dominuje vysoká skriňa, skrinka v kombinácii s knižnicou a malá skrinka pod televízor. Ak máte malú obývačku, vyhnite sa vysokým skrinkám a uprednostňujte skôr minimalistickú obývaciu stenu.

Minimalistické línie, ale aj dostatok úložného priestoru – taká by mala byť vaša minimalistická obývacia stena.

Malý kusový koberec svetlej neutrálnej farby

V malej obývačke pekne vynikne dlhovlasý malý kusový koberec svetlej neutrálnej farby. Malý kusový koberec by mal byť ideálne smotanovej farby, svetlej sivej farby, béžovej farby, alebo svetlohnedej farby. Nechoďte do výrazných farieb a ak chcete farby, uprednostnite jemné pastelové farby. Takýto koberec sa vám bude hodiť k novej sedačke na mieru, ktorú ste si dali spraviť, ale aj k podlahe.

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu