Vyberte si skriňu tak, aby ste do nej zmestili všetko, čo chcete

Skrine sú miesto, kde ukrývate všetko svoje oblečenie, zbytočnosti, neporiadok a aj tajomstvá. Preto by ste si pri jej kúpe mali dať záležať na tom, aby ste si vybrali šampióna svojho srdca. Predsa len ide o kus nábytku, ktorý si kupujete na niekoľko rokov. Čím by ste mali začať?

Merajte, merajte, merajte

Pri nákupe nábytku a skrine obzvlášť nestačí dvakrát merať a raz rezať. Merajte trikrát, potom si to znovu premerajte, zapíšte na papier a predtým, ako novú skriňu zaplatíte, si ešte raz skontrolujte, či ste si vybrali správne rozmery. Lebo aj 2 cm môžu spôsobiť, že skriňa sa do výklenku, kde ju chcete dať, nezmestí. Keď kupujete stolové nohy, najdôležitejšia je dĺžka, pri skriniach je dôležitá hlavne výška a hĺbka. Hĺbka by mala byť minimálne 60 cm a ak si do skrine chcete zavesiť kabáty, tak jej výška by mala byť najmenej 150 cm.

Rozhodnite sa pre správny materiál

Pri skriniach máte na výber hlavne z troch materiálov – laminát, drevolaminát a masív. Potom sú to aj menej tradičné vyhotovenia z plechu či plastu. Materiál si vyberte hlavne podľa vášho rozpočtu – drevo je najdrahšie a laminát s drevolaminátom sú prakticky na jednej úrovni. Dajte si záležať na tom, aby sa skriňa hodila do vášho štýlu a farebne dávala zmysel. Ak si nie ste istý svojimi dizajnérskymi schopnosťami, najlepšie urobíte, ak kúpite univerzálnu drevenú skriňu.

Výsuvné alebo vyklápacie dvere?

Odpoveď na túto otázku vám dá miesto, na ktoré chcete skriňu umiestniť – máte tam dostatok priestoru, aby ste mohli otvoriť dvere a nebudete nikoho a nič obmedzovať, keď ich budete mať otvorené? Ak odpoviete aspoň raz áno, potom sú pre vás výhodnejšie posuvné systémy, ktoré problém s nedostatkom miesta vyriešia.

Aké usporiadanie by skriňa mala mať

Usporiadanie skrine by malo byť prispôsobené na to, na čo bude slúžiť. Ak ju kupujete iba na oblečenie, jej súčasťou by mali byť poličky, zásuvka na spodnú bielizeň a ponožky, ale aj závesná tyč na košele a kabáty. Ak chcete skriňu na odkladanie zbytočností a vecí, ktoré nemáte kam dať, je dobré, keď má mnoho poličiek a zásuviek, nech to tam môžete dobre zorganizovať. A nezabudnite aj na prípravky proti moliam, keďže skrine nemajú špeciálne sieťky proti hmyzu, veľmi ľahko sa vám tam môžu tieto potvory dostať.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu