Vyberte si správny matrac do postele

Investíciu do komfortného lôžka by ste nemali podceňovať, pretože v dlhšom časovom horizonte sa jeho nekvalita prejaví na pálčivých bolestiach chrbta. Hoci nákup v odborných kamenných predajniach je jednoduchší, pretože si môžete matrace vyskúšať na vlastnej koži, no problém je s cenovou politikou. Ceny sú pomerne vysoké, a preto vám v nasledujúcich riadkoch prezradíme, ako kúpiť vhodný matrac aj cez internet.

Kvalitný matrac by mal byť vašou preferenciou, pretože si doprajete zdravý spánok a bezbolestný chrbát. V prvom rade by ste si mali uvedomiť, aký rozmer chcete. Tradičné sú matrace 90x200 pre jedno lôžko a matrace 180x200 pre dvoj lôžko. Ale niekto uprednostňuje pre dvoj lôžko dve samostatné matrace, pričom každému z partnerov vyhovuje úplne niečo iné.

Potom by ste si mali uvedomiť, ak často budete matrac využívať, či na každodenné či občasné spanie. Napríklad na chaty vám vystačia lacnejšie modely s nižšou kvalitou materiálu. A v neposlednom rade by ste mali matrac vyberať podľa toho, na akom podklade bude uložený. Existujú rošty lamelové, lamelové polohovacie, latkové a pevná doska. Nie každý matrac je na daný podklad ideálnym riešením.

Špecifické požiadavky má alergik, ktorý vyžaduje špeciálne úpravy. Matrac pre alergikov zabráni rastu mikroorganizmov. A vo finále vás ovplyvní aj cena.

Kde kúpiť matrac na internete?

Aktuálne existuje nespočetné množstvo internetových obchodov, ktoré sa špecializujú na predaj matracov. Veľkej popularite sa na tuzemskom internetovom trhu teší matrace-store.sk. Predajňa sa pýši bohatým produktovým portfóliom. Vybrať si môžete matrac z rôznych materiálov. Či už zháňate matrace 140x200 alebo matrace 160x200, tiež vám bude vždy maximálne vyhovené. Tešiť sa môžete na atraktívne akcie, ktoré vám ušetria veľa peňazí.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu