Ako vybrať správnu podlahu

Všetko začína od podlahy. Upratovanie aj tanec. Preto mám dôvodné podozrenie, že podlaha je zaujímavý a hlavne dôležitý artikel v našich životoch.

Kamarátka si kúpila nový byt a tiež ho začína riešiť od podlahy. Práve sme boli vyberať čo si tam dá. Nejakú plávajúcu podlahu chcela. Myslím, že po tom čo mám "nabehané" a naštudované po internete jej asi radšej ešte poradím. Ponúk je príliš veľa chcem aby si vybrala tú najlepšiu podlahu zo super kvality a skvelou zárukou.

Našla som jednu spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom a montážou hlavne drevených a laminátových podláh. Robia samozrejme aj iné druhy podlahovín. Je to dcérska spoločnosť Slovinskej spoločnosti ALPOD. Títo sú najväčším distribútorom podláh na báze dreva - takže ostávaš v úzkom kontakte s prírodou - v juhovýchodnej Európe.

Spoločnosť samozrejme obchoduje a dodáva aj do iných štátov, čo je dobré plus v rámci referencie a celkového odporúčania od klientov z rôznych okolitých aj vzdialenejších krajín. Začnime doma - Slovensko, susedia - Česko, a ďalšie štáty ako Chorvátsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Bulharsko, Taliansko… Toto je taký malý dôkaz toho, že firma je dobrá v tom čo robí inak by sa predsa nedostali tak ďaleko.

Šialená ponuka

Slovenská spoločnosť ALPOD SLOVAKIA s.r.o. má veľmi širokú ponuku. A zatiaľ sa mi nikde inde nepodarilo nájsť lepší ani atraktívnejší výber sortimentu. Aby si si to vedel predstaviť ponúkajú exkluzívne drevené parkety, 3-vrstvové parkety, 2-vrstvové parkety, masívne parkety povrchovo upravené aj neupravené, priemyselné parkety, cladding a decking (toto ešte vysvetlím, predsa len nie je to asi tak známy pojem), korkové podlahy, linoleové podlahy, vinylové podlahy inak povedané aj krásne PVC podlahy, laminátové podlahy. To je šialene obrovská ponuka. Ku všetkému majú zodpovedajúce príslušenstvo. Vnímam to ako kinder vajíčko. Je to 3v1 a ešte aj prekvapenie navyše. To prekvapenie je najmodernejšia technológia, ktorá je šetrná k životnému prostrediu. Tomu hovorím top firma.

Cladding, decking a vinyl

Cladding je exteriérový (vonkajší) obklad domu. Predstav si to ako pľúca domu. Takto tvoj dom vyzerá prirodzene krásne a je plne funkčný. Môže slobodne dýchať a je ešte aj súčasťou našej krásnej a fantastickej prírody.

Decking je exteriérová drevená podlaha. Určite máš rád terasy. Tak je to jednoduché. Predstav čo by si si dal na terasu ako podlahu. Chceš drevo? Siahneš po riešení a ku krásnemu claddingu si dáš urobiť ešte drevenú podlahu a je vyriešené.

Teraz sa pozrime na „zúbok" aké majú výhody vinylové podlahy. Možno si už počul skratku LTV (luxury vinyl tile). Podlahy, ktoré sa čoraz viac tešia popularite. Je to technologicky ukončený produkt, ktorý je prispôsobený súčasnému rýchlemu životnému štýlu. Je odolný a jednoduchý na údržbu. Vzhľad textúry je dokonalá kópia dreva, kameňa alebo dlažby. Cenová dostupnosť to je výhoda a už sama o sebe a je vhodná do všetkých interiérových priestorov. Áno aj do tvojej novej kancelárie.

Drevené podlahy oproti  vinylovým sú trošku náročnejšie na údržbu. Prepojenie s prírodu je však oveľa bližšie. Takže ak miluješ prírodu daj si spraviť akúkoľvek drevenú podlahu. Má aj prirodzené tepelné vlastnosti, keď chodíš bosý nie je taká studená ako iné druhy podláh.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu