4 tipy, ktoré vám pomôžu zlepšiť si spánok

Na problémy so spánkom sa sťažuje takmer každý druhý človek. Nuž, doba je hektickejšia, každý sa niekam ponáhľame, pritom akosi zabúdame na regeneráciu organizmu, čiže spánok. Aby sa problémy so spánkom už neobjavovali, resp. objavovali v menšom množstve, skúste sa držať týchto rád.

1. Posteľ nech je určená len na spánok

Problémy so spánkom mať nebudete vtedy, keď sa jednoducho naučíte, že posteľ v spáli je len na to, aby ste v nej spali, zregenerovali sa. Ak si toto budete zakaždým uvedomovať, naučíte sa v posteli zaspať bez toho, aby ste niekoľko hodín po tom, ako ste si ľahli, počítali ovečky. Ak v ruke držíte knihu, nenechajte sa zlákať jemnosťou bavlnených obliečok a voňavej plachty. Čítajte si radšej na pohovke, kresle alebo v kuchyni pri popíjaní lahodnej kávy z domáceho kávovaru.

2. Žiadne emaily ani sociálne siete

Zlepšiť spánok môžete jedine vtedy, ak si odrieknete tesne pred spánkom internet. Väčšina z nás predtým, ako zaspí, skontroluje prichádzajúce správy zo sociálnych sietí a súkromné, poprípade pracovné emaily. Naučte sa odriekať internet minimálne hodinu-dve predtým, ako pôjdete spať. Uvidíte, že problém so spánkom mať určite nebudete.

3. Odstráňte všetky rušivé predmety

Všetko, čo vám vadí, ihneď odstráňte. Ak vám vadí svetlo z digitálnych hodín, svetlo z ulice, chladivé saténové obliečky, vyležaný vankúš, krátky paplón alebo čokoľvek iné, okamžite to dajte preč. V priebehu krátkej doby uvidíte, že sa vám spánok zlepší a prestanete sa budiť.

4. Chodievajte spávať v rovnakom čase

Keď sa naučíte chodievať spávať v rovnakom čase, nebude vám vadiť ani to, keď susedia nad vami budú dupotať po laminátovej podlahe. Nepozerajte na to, či je víkend alebo týždeň. Keď sa naučíte chodievať spávať v rovnakom čase, ponocovanie vám hroziť nebude.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu