Kancelársky nábytok do ergonomickej kancelárie

V súčasnej dobe sa kladie dôraz na ergonomické pracovisko. Vo svojej podstate sa jedná o výškovo nastaviteľný kancelársky nábytok vrátane príslušných doplnkov (napríklad osvetlenie). Či už sa chystáte na rekonštrukciu pôvodnej kancelárie, alebo na vybavovanie úplne nové, mali by ste sa zamerať na niekoľko kľúčových parametrov. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako ergonomické pracovné miesto vyzerá.

Nenahraditeľnou súčasťou pracoviska je počítač. Monitor by ste mali umiestniť do vzdialenosti natiahnutej paže, pričom dôležitá je aj samotná výška. Horná hrana monitora by teda mala byť zarovno očí. Ak nemáte výškovo nastaviteľný monitor, mali by ste zvoliť držiak na monitor umožňujúci práve výškové a uhlové nastavenie.

Veľmi dôležitým prvkom je osvetlenie. Nesprávne osvetlenie kancelárskeho stola môže spôsobovať problémy s očami. Ideálne je prirodzené svetlo, teda pracovný stôl umiestnite čo najbližšie k oknu.

Kancelárske stoličky

A celú pracovnú dobu budete sedieť na kancelárskej stoličke, a preto by ste jej kvalitu nemali rozhodne podceňovať. Kancelárske stoličky by mali disponovať nespočetným množstvom nastavenia - výška sedadla, naklonenie opierky, výška opierky hlavy a podobne. Pri nasadnutí by ste si mali stoličku upraviť tak, aby vaše chodidlo ležalo celou plochou na podlahe. A sedadlo by ste si mali nakloniť trochu dopredu, pretože v takej polohe docielite optimálneho krvného obehu nôh.

Ak zháňate kvalitný kancelársky nábytok, ktorý rešpektuje pravidlá ergonómie, dovoľujeme si vám predstaviť internetový obchod easy-interier.sk. Vyznačuje sa pestrým produktovým portfóliom, ktoré uspokojí aj náročnú klientelu.

Vybavte svoju kanceláriu ergonomickým nábytkom, ktorý na estetike rozhodne nestráca. Pracovať sa vám bude jedna radosť, bez toho aby ste mali zdravotné problémy s chrbtom alebo očami.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu