Oddychový kútik: zariaďte si ho doma alebo v kancelárii

Kto by rád neleňošil? V južanských krajinách sú ľudia zvyknutí na siestu a aj my si radi po obede na chvíľu odpočinieme. Hľadáte inšpiráciu, ako si svoj relaxačný kútik vytvoriť? Máme tu pre vás pár inšpiratívnych tipov. Vytvorte si s nami miesto, ktoré vám bude vyhovovať a budete sa v ňom cítiť dobre.

Čo je pre vás ideálna predstava?

 

Skúste sa zamyslieť, ako by pre vás mal vyzerať ten najväčší relax. Ako si sami seba predstavujete? Schúlený v polohovacom kresle, hojdacej sieti alebo v pohodlí obrovského sedacieho vaku? V úplnom tichu alebo dáte prednosť pokojnej hudbe?

 

Kde je ideálny priestor pre oddychový kútik?

Vyberte si miesto, kde nebudete rušený, kde vás nebude nič rozptyľovať. Obklopte sa skôr neutrálnymi, chladnejšími a nekrikľavými farbami. Jemne béžové, modré alebo zelené farby sú ideálne. Radšej sa vyhnite teplým odtieňom červenej a oranžovej - majú presne opačný efekt a hodia sa skôr na povzbudenie mysle.

 

Aký nábytok a doplnky zaobstarať?

 

Sedací vak alebo polohovacie kreslo? Oboje majú svoje plusy a mínusy. Kreslo potrebuje svoj priestor, ale so sedacím vakom si urobíte svoje miesto raz v pracovni, druhýkrát napríklad v kúte obývačky.

 

Nezabudnite na vhodné svetlo. Môže to byť lampička, ideálne so žiarovkou, čo nemá príliš jasné svetlo. Aby ste sa cítili v maximálnom pohodlí, vybavte svoj kútik malými vankúšmi. Veľa ľudí upokojuje akvárium alebo len fotka zobrazujúca pláž a more.

Zvuk a vôňa

Relaxačnú náladu navodí pokojná hudba a jemná vôňa z aromalampy. Skúste zvuky mora, tečúcej vody alebo šumiaceho lesa. Z vôní sú príjemné napríklad levanduľa, cédrové drevo alebo ruža.

 

Navnadili sme vás, alebo už doma takéto miesto máte? Podeľte sa o to, ako vyzerá u vás.

 

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu