Tipy na interiérové doplnky

Maliarske umenie bolo odjakživa veľmi cenené a svoj lesk nestratilo dodnes. V podobe obrazov je veľmi žiadaným artiklom aj na trhu bytových doplnkov, kde je často núdza o naozaj hodnotné kúsky umenia vhodného do obývacích priestorov.

Dobre, obraz, lenže aký? Ani v tomto prípade nie je výber ľahký. Adekvátny obraz, pasujúci do interiéru a k naturelu kupujúceho, by mal spĺňať viacero kritérií. Predstavíme vám zopár tipov a snáď pomôžeme pri nákupe obrazov či zariaďovaní príbytku.RM1636A_1AB

Ručne maľované

Technickú revolúciu máme dávno za sebou, no v posledných rokoch si ľudia akosi viac začínajú všímať a aj vážiť poctivosti ručných výtvorov. Jasné, pásová výroba a stroje sú v mnohom efektívnejšie, ale čo sa týka umenia, človeka nahradiť nedokážu. Preto ak riešite predaj obrazov na plátne, buďte obozretní. Na rozdiel od väčšiny produktov cena týchto diel s vekom neklesá a je dosť dobre možné, že za pár rokov môže mať takýto obraz niekoľkonásobne vyššiu cenu. Avšak nie je to len o cene. Milovník umenia si vyberané kúsky ponecháva aj kvôli ich estetickej a možno i citovej hodnote.

Obrazy s nádychom pokoja

Dnes možno viac ako kedykoľvek predtým ľudia vyhľadávajú relax a oddych. A nachádzajú ich aj v plátnach obrazov. Krajinky a vôbec prírodné motívy ako také si čoraz častejšie nachádzajú miesta na stenách spální či pracovní, teda tam, kde je pokoj nanajvýš potrebný. Viacdielne obrazy do spálne pôsobia plasticky a zaujímavo vďaka rozčleneniu na viacero častí. Tie môžete umiestňovať podľa potreby a vytvárať tak zaujímavé vizuálne novotvary.

Fotka na plátne

Spojenie tradičného s moderným prinášajú obrazy – fotky na plátne. V ére, kedy aj začiatočník dokáže s digitálnym fotoaparátom vykúzliť naozaj pekné zábery, je možné nechať si zvečniť akúkoľvek fotku z pamäťovej karty vášho fotoaparátu. Rodinné foto na plátne sa tak môže vynímať trebárs nad krbom v obývačky, alebo môže byť nečakaným a veľmi prekvapivým darčekom.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu