Viete, ako vyberať obrazy do bytu?

Áno, aj na prvý pohľad jednoduchá téma, akou sú obrazy na stenu, sa môže stať doslova vedou. Vybrať perfektný obraz do bytu môže byť náročné, my vám však prinášame niekoľko jednoduchých tipov, ako taký obraz vybrať!

Umenie je už od nepamäti súčasťou ľudských životov. Vedeli by ste si predstaviť, ako by asi len vyzeral svet, v ktorom by žiadne umenie nebolo? Mnoho ľudí si pojem „umenie“ vykladá po svojom, väčšina z nás si pod týmto slovom predstaví nejaké obrazy v galérii. Áno, práve obrazy sú obrovskou časťou umenia, medzi umenie ale patrí napríklad aj sochárstvo, architektúra, ale napríklad aj také divadelné umenie a veľa iných typov umenia. Určite budete súhlasiť s tým, že svet bez umenia by bol prinajmenšom poriadne nudný. Umenie totiž náš svet robí zaujímavejším a pútavejším. Bez neho by sme chodili po sivých mestách plných presne kvádrovitých budov a vo voľnom čase by sme sa pozerali do steny. Do veľmi nudnej, sivej steny. Do sivej steny môžete jednoducho pozerať aj u seba doma, pokiaľ ju nezdobia nejaké tie obrazy na stenu. Práve tie robia naše obydlia zaujímavými. Ak ste si ešte obrazy do bytu nevybrali a ani len neviete, ako taký obraz vybrať, čítajte ďalej!

Podľa vášho gusta

Ktorá miestnosť by v ľudskom obydlí mala byť najreprezentatívnejšia? Predsa obývačka! Tu predsa vítate všetky návštevy a celkovo trávite aj veľa času. Práve obývačka by tak mala byť prvou miestnosťou, od ktorej budete obraz na stenu vyberať. Obrazy do obývacej izby by ste mali vyberať podľa toho, čo sa farebne a dizajnovo hodí k izbe a najmä toho, čo sa vám páči. Mimoriadne populárne sú obrazy na plátno, ale aj moderné viacdielne obrazy. Vyberať môžete buď jeden veľký dominantný obraz alebo viacero malých, je to len na vás. Rovnako voľnú ruku môžete mať v samotnom motíve, zobrazovať môže mestá, kvety, ľudí, techniku alebo si môžete nechať obraz vyrobiť z nejakej vami zvolenej fotky. O niečo intímnejšie sú obrazy do spálne, pri ktorých nemusíte dbať na reprezentatívnosť a môžete si vybrať presne taký obraz, po ktorom túžite. Základom je, aby ste sa pri ňom cítili príjemne, bude predsa vo vašej spálni. Výber obrazu do bytu tak koniec-koncov nie je žiadna veda. Svoj dokonalý obraz si môžete vybrať napríklad na webe Topobrazy.sk. A nový, moderne pôsobiaci byt môžete predstaviť svetu!

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu