Zútulnite si svoje bývanie čisto prírodnými prvkami

Každý z nás sa snaží svoje bývanie čo najviac zútulniť. Na pohodlnosti jeho priestorov a príjemnej atmosfére sa podieľajú najmä prírodné prvky, ktoré majú schopnosť do interiéru priniesť pokoj a jedinečného ducha. Skúste preto porozmýšľať, ako môžete tieto prírodné prvky zakomponovať aj do svojej domácnosti.

Azda najtradičnejším prírodným prvkom používaným v interiéroch je drevo. Áno, takmer všetok nábytok je vyrobený z dreva, avšak povrchové úpravy prakticky úplne potláčajú jeho jedinečný vzhľad. Preto je drevo potrebné v priestore použiť aj v jeho najprirodzenejšej forme, teda ako čistý drevený masív. Možností, ako na to, je hneď viacero.

Dáte príležitosť drevenému obkladu na stenu v podobe tatranského profilu?

Tou najjednoduchšou je položiť na stenu tatranský profil. Jedná sa o mimoriadne populárny drevený obklad, ktorý si svoju obľúbenosť udržiava už desiatky rokov. A to hneď z viacerých dôvodov. Tatranský profil má univerzálny dizajn, ktorý sa hodí do akokoľvek zariadených priestorov. Záleží len od konkrétnej podoby, akú drevenému obkladu dáte. Ak zvolíte tatranský profil vyrobený zo severského smreku, dosiahnete svetlejší obklad steny, ktorý jednoducho zladíte so svetlou podlahou a moderným bielym nábytkom. V prípade preferovania dreva červeného smreku, ktoré má ružovkastý nádych, zas vytvoríte dizajnovú súhru medzi obloženými stenami a tradičným dreveným nábytkom. Tatranský profil však môžete natrieť farbou na drevo v akomkoľvek odtieni, čím si jeho vzhľad prispôsobíte priamo na mieru.

Na obľúbenosti tatranského profilu sa tiež podieľa jeho jednoduchá pokládka, ktorú zvládne každý zručný muž, obrovská životnosť či mierna tepelná a zvuková izolácia. Spomenúť tiež musíme vlastnosti dreva červeného smreku, ktoré sa dokáže samo konzervovať, a tým sa pred možnými škodcami chrániť aj bez náterov.

loft interior

Vymeňte bežné parkety za drevenú podlahu z čistého masívu

Ďalším spôsobom na použitie prírodného dreva v interiéri je podlaha. Síce sa väčšina ľudí rozhoduje pre napodobneniny drevenej podlahy vo forme laminátových či vinylových parkiet, tie ani zďaleka nedosahujú kvality, akú má čisto drevená podlaha dlážkovica. Tá je rovnako ako tatranský profil vyrobená z masívneho dreva, bez akýchkoľvek lepidiel a prísad, čo je zárukou jej vysokej kvality, odolnosti a tiež zdravotnej nezávadnosti. Ak dodržíte správny postup montáže dlážkovice, chodenie po nej bude pohodlné a prakticky úplne tiché. Vďaka svojmu vzhľadu sa hodí pre akýkoľvek interiér.

Nezabúdajte na dekorácie

Na dotvorení pohodovej atmosféry v bývaní sa samozrejme podieľajú aj doplnky. A opäť ich skúste poňať prírodne. Inšpiráciu pre vás môžu byť napríklad tenké drevené podložky na horúce poháre vytvorené napílením drevených „okruhliakov“, ideálne z brezového dreva či rôzne iné, aj home made dekorácie vytvorené z dreva, vysušenej slamy či kamienkov.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu