Vaňu alebo sprchový kút: porovnajte si ich prednosti

 

Zvážte si výhody vane i sprchovacieho kútu, aby ste sa vo svojej kúpeľni cítili ako ryba vo vode. Čo je pre vás praktickejšie a čo vám zabezpečí maximálne pohodlie?

Zariaďujete si kúpeľňu? Ak sa rozhodujete medzi vaňou a sprchovým kútom, primárnym faktorom je určite priestor. Ak máte malú kúpeľňu, vaňa pre vás nebude tým pravým orechovým, najmä ak počítate každý centimeter.

Ak do menšej kúpeľne zvolíte sprchový kút, pokojne sa vám tam vojde napríklad aj práčka. To by sa vám pri návrhu s vaňou pravdepodobne nepodarilo. Ak máte veľkorysý priestor, ideálnou voľbou je nechať si nainštalovať aj vaňu, aj sprchový kút. Na rýchlu sprchu využijete kút, vaňa vám skvelo poslúži na dlhý relaxačný kúpeľ.

 

Chcete sa len rýchlo umyť, alebo oddychovať vo vode?

 

Na aké účely by vám sprcha alebo vaňa mala slúžiť? Vaňa je praktickejšia z niekoľkých dôvodov - môžete v nej prať, napustiť ju deťom i kúpať v nej domáce zvieratá. Ak miesto pre vaňu nemáte, nie je to taký problém, mnoho vecí sa dá robiť aj v sprchovom kúte. Ten vám tiež ušetrí miesto, a to, že nebudete mať vaňu, nebude až taký problém, nakoľko mnohé z aktivít vo vani dokážete realizovať aj inak.

Napríklad kúpať dieťa môžete v detskej vaničke. Do karát sprchovému kútu hrá aj fakt, že šetrí čas i vodu. Avšak, neoddýchnete si v ňom tak ako vo vani. Na napustenie vane spotrebujete okolo 100 litrov vody, plus vodu, ktorú miniete na sprchovanie sa po kúpeli. Sprcha obvykle neláka k dlhému tráveniu času pod prúdom vody, na rozdiel od komfortnejšej vane, ktorá nabáda k oddychu v teplej vode.

 

Vaňa so sprchovým kútom ulahodí všetkým

 

Stále neviete, či staviť na vaňu alebo sprchový kút? Riešením je vaňa so sprchovým kútom, ktorá má všetky prednosti vane i sprchového kútu zároveň. Môžete sa kvalitne okúpať, rovnako tak len osprchovať, nemusíte tiež zháňať detskú vaničku a štvornohého miláčika môžete bez problémov zbaviť nečistôt.

Všetky tieto benefity dosiahnete vaňovou zástenou, ktorá zabráni striekaniu vody do priestoru. Populárne zásteny sa predávajú v mnohých dizajnových prevedeniach, farbách a textúrach, nájdete posuvné i fixné typy, sklopné verzie i zásteny so zdvihom. Ich cena sa odvíja od výrobcu, materiálu i samotného konštrukčného riešenia.

Na trhu sú veľmi obľúbenými aj "Walk-in" samostatne stojace steny, ktoré vyzerajú mimoriadne esteticky a dokonale plnia funkciu sprchovacieho kútu.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu