Vyberáte nové garážové brány? Poradíme vám, na čo sa zamerať

Technológie letia stále dopredu, a to skutočne vo všetkých oblastiach. Čo bolo moderné a vymoženosťou niekoľko rokov späť, je dnes absolútnym štandardom. Výnimkou samozrejme nie sú ani garážové brány. Nové materiály, dizajnové prvky alebo funkčné vlastnosti prichádzajú na trh takmer neustále. Máte prehľad o tom, čo všetko vlastne môžete chcieť od garážových brán a vďaka čomu zo svojej garáže urobíte bezpečný a praktický priestor? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Garážové brány sú veľmi vyťažovaným prvkom vášho domu. Otvárate ich takmer denne, a práve preto si zaslúžia zvýšenú starostlivosť. Po čase totiž príde doba, kedy bude nutné ich vymeniť. Dôvodom sú väčšinou problémy, ako je rozpadnutie materiálu, problémy s hrdzavením alebo väčšie problémy so zatváraním alebo tesnením. Preto až budete vybrať nové garážové brány a ich dodávateľa, zamerajte sa nasledovné:

  1. Overte si, že výrobca brán, ktorého ste si vybrali, patrí medzi odborníkov. Hľadajte referencie a nebojte sa kontaktovať predajcu s konkrétnymi otázkami.
  2. Hľadajte také brány, ktoré majú dobré izolačné vlastnosti. Moderné garážové brány sú vyrobené z niekoľkých vrstiev, ktoré zaisťujú, že v zime neuniká cenné teplo z domu von, ale zároveň sa nedostáva dovnútra počas sparných letných dní.
  3. Vzhľad síce nie je tým najdôležitejším faktorom, ale určite naň nezabúdajte. Možností na trhu je nespočetné množstvo, preto sa neuspokojte len tak s niečím. Vyberať môžete medzi rôznymi typmi prelisov, farieb alebo povrchových úprav.

 

  1. Bezpečnosť je vždy na prvom mieste. Trvajte teda na tom, aby vami vybraná brány s elektrickým pohonom mali zároveň zabezpečenie, ktoré zabraňuje mechanickému zdvihnutiu. Prípadný zlodej vďaka tomu bude mať minimálnu šancu.
  2. Bezpečné musia byť brány ale aj pre vás. Požadujte fotozávoru. Táto technická vymoženosť zastaví bránu v pohybe v okamihu, keď je v ceste nejaká prekážka. Nemusíte sa potom obávať toho, že by sa pod brány v nestrážený okamih priplietol domáci maznáčik alebo vaše dieťa.

 

  1. Dostaňte do garáže viac svetla. Priehľadnú hliníkovú sekciu alebo kazetové okno nájdete v katalógoch posuvných, sekčných aj dvojkrídlových brán. Vďaka týmto prvkom budú brány vyzerať nielen moderne, ale zároveň dostanete do inak tmavej miestnosti aj trochu prirodzeného svetla. A vôbec nemusíte zostať u obyčajného skla, na výber už v súčasnej dobe máte z niekoľkých dizajnových typov presklenia.
  2. Časté je tiež chytré ovládanie garážových brán. Moderné diaľkové ovládače dokážu užívateľovi prezradiť, či je brána vytiahnutá alebo spustená. Vďaka tomu odpadajú napríklad na dovolenke starosti, či niekto nezabudol brány zavrieť.

Nech sa budete rozhodovať pre akýkoľvek typ garážových brán, majte na pamäti hlavne to, že najlacnejšia varianta nemusí byť vždy tým najlepším riešením. Investujte radšej do kvalitných materiálov a technológií, vďaka ktorým budete s bránami spokojní na dlhé roky.

 

 

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu