Zabezpečte si chatu bezpečnostným systémom na začiatku sezóny

 

Opustený objekt, akým je chata alebo chalupa, sa často stáva lákadlom pre rôznych zlodejov. Ochrániť svoj víkendový domček alebo chatu môžete mechanickým zabezpečením, dôslednou prevenciou ale aj účinnými alarmami. Ktorá z možností je najlepšia?

 

Blíži sa sezóna jarných prác na záhrade, víkendov plných pobytu na vzduchu a grilovania. Aby vám žiaden neplánový hosť nezmenil vaše plány, stavte na zabezpečenie vašej chaty ešte pred začiatkom „chalupového“ obdobia. Rekreačné objekty, ktoré bývajú dlhodobo bez dozoru, sú častým cieľom neželaných návštevníkov. K väčšine vlámaní do chát a chalúp dochádza prekonaním vchodových dverí.

 

Vedeli ste, že takmer polovica zlodejov stráca záujem o dvere, ktoré neprekonajú do desiatich minút? Vyzbrojte sa kvalitnými bezpečnostnými dverami s bezpečnostným rámom, alebo aspoň bezpečnostnými zámkami. Odolnosť dverí výrazne zlepšia aj prídavné zámky či klasická bezpečnostná retiazka. Ani bezpečnosť okien by ste nemali podceňovať. Najefektívnejšou formou zabezpečenia okien sú bezpečnostné mreže.

 

Bezpečnostné fólie do okien zas zaistia vysokú odolnosť proti rozbitiu, populárne sú aj vonkajšie rolety. Tie chránia nielen pred slnkom, ale aj pred prípadnými zlodejmi.

 

Predstierajte svoju prítomnosť v čase, keď na chate nie ste

 

Ak máte prívod elektriny, kúpte si časovač a napojte na neho napríklad lampu umiestnenú pri okne, prípadne rádio. V boji pred krádežou sa osvedčila aj simulácia prítomnosti psa, ktorý v náhodných intervaloch spúšťa sekvenciu kňučania, škrabania a vytia.

 

Účinným spôsobom ako sa vyhnúť zlodejom, je tiež automatické svetelné čidlo nastavené na rozsvietenie v izbe. Jeho efekt? Málokto by riskoval vchod niekam, kde by mohol naraziť na niekoho vo vnútri, súhlasíte?

 

Stavte na elektronický „dozor“, majte chalupu pod palcom za každých okolností

 

Veľmi účinným spôsobom, ako ochrániť svoju chatu, je zabezpečiť ju elektronickým zabezpečovacím kamerovým systémom. Ako funguje? Na ústredňu sú napojené bezpečnostné, informačné a regulačné prvky, ktoré dokážu informovať o stave vo vašej chate. Túžite po maximálnej ochrane?

 

Súčasťou zabezpečovacieho zariadenia môže byť aj akustická siréna. Alarmy môžu byť priamo napojené na bezpečnostné zložky, ktoré pri narušení objektu okamžite vyrazia na miesto skontrolovať situáciu. Dnešné zabezpečovacie systémy sú základom pre zabezpečenie domu, bytu a samozrejme aj chaty, a sú naozaj skvelou investíciou v porovnaní s cenou majetku, ktorý vám dokážu spoľahlivo ochrániť. Dôležité je dobré umiestnenie detektorov tak, aby ich zlodej nemohol vyradiť z prevádzky a boli pokryté všetky vstupné miesta.

 

Nepozvaná návšteva však nie je jedinou hrozbou pre opustenú chatu. Medzi časté riziká patrí napríklad požiar či zatopenie objektu. Pokiaľ chcete ich následky čo najviac eliminovať, kúpte si alarm, ktorý umožňuje využitie detektorov dymu, zaplavenie či úniku nebezpečného plynu. Nezabudnite vašu chatu pred odchodom vždy starostlivo skontrolovať a náhradný kľúč nikdy neschovávajte v okolí dverí! Zlodeji obvykle okolie dverí starostlivo „prečešú“ a schovaný kľúč nájdu.

 

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu