Ako predĺžiť život vašej sedačke?

Sedacia súprava sa, pochopiteľne, nekupuje každý mesiac. Okrem toho, ak chcete naozaj kvalitnú sedačku, je potrebné do nej investovať nemalú sumu. Práve preto je dobré a potrebné, aby vydržala čo najdlhšie. Ak sa chcete tešiť z novej sedačky čo najdlhšie, nechajte sa inšpirovať našimi radami a to najmä vtedy, keď vyberáte rozkladacie sedačky.

Základom je prevencia

Neučia nás to naozaj pri všetkom? Veď je lepšie klásť dôraz na prevenciu, ako potom neskôr banovať a naprávať škody. Ešte pred samotnou kúpou sedačky si dôkladne premyslite, kam by ste ju chceli uložiť. Musíte pritom myslieť aj na to, že medzi sedačkou a radiátorom by ste mali nechať vzdialenosť najmenej 20 centimetrov, aby sa nepoškodila. O to viac by ste na to mali dbať, ak vyberáte rozkladacie sedačky, aby sa vám tam dobre zmestili, keď budú v celej svojej kráse.

 

Ochrana sedačky aj podlahy

Čalúnenie by sa mohlo zničiť aj vplyvom slnečného žiarenia, preto sedačku postavte tak, aby na ňu nedopadali priame slnečné lúče. Veď predsa nechcete, aby vám rýchlo vybledla. Po kúpe sedačky prilepte na jej nohy ochranné nálepky, pomocou ktorých ochránite sedačku aj podlahu.

 

Zaobchádzajte so sedačkou šetrne

Sedačky sú vo väčšine prípadov centrom celej domácnosti. Dokonca sa používajú tak často, až sa zabúda na to, ako sa k nim treba správať. Hodiť sa na ňu celou váhou nie je úplne najlepším nápadom. Dávajte si pozor aj na to, či máte vo vreckách kľúče, prípadne na rukách náramky či hodinky. Sedávate radi na opierkach? Nerobte to! Sedačky na to nie sú stavané, a to ani tie kvalitné. Pokiaľ je to možné, nesadajte si stále na jedno miesto. Zvláštnu ohľaduplnosť v tomto smere vyžadujú najmä rozkladacie sedačky. Nešetrným zaobchádzaním sa môže zničiť aj ich mechanizmus, preto si pri výbere rozkladacej sedačky dajte záležať.

 

Foto: Pixabay

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu