Chcem modernú obývačku

Vždy ma zaujímalo kam chodia na nápady všetci tí kreatívni dizajnéri. Pri štúdiu sa síce naučia kombinovať rôzne materiáli, avšak ako sa vedia trafiť do vkusu zákazníka to pre mňa ostalo záhadou.

V našom byte mám zálusk na zmenu obývačky. Ona nieje zlá... aj nábytok je zachovalý, sedačka je úplne nová... Avšak práve ku tej sedačke sa mi nejak nehodí zvyšok nábytku. A chýbajú mi tam regále na knihy, veľmi rada čítam. A siahnuť len tak zo sedačky po knihu to je krásny pocit.

Obývacia izba by podľa mňa mala nejakým spôsobom odzrkadľovať duše členov rodiny. Ja sa s touto nejak neviem stotožniť. Príde mi už taká nemoderná ba až zastaralá. Už dávno nie sú moderné skrine až po strop a také tie celé zostavy na celú stenu. Chcelo by to viac čistých kriviek a iné farby. Jednoducho niečo modernejšie. Nemusí to byť ultra luxusné. No predstavujem si to ako niečo krásne, kde sa budem cítiť dobre, pohodlne z ľahka pohodená sedačke s knihou v ruke.

Predstav si, že v dnešnej dobe už aj rohové sedačky prešli takým vývojom, že si skutočne každý príde na svoje a obývacia izba má zrazu úplne iný štýl. Farby a materiáli to je krása vyberať a kombinovať. Dizajnéri sú síce tí takí odborníci na slovo vzatí, avšak pekne kombinovať vieme aj my „obyčajní ľudia“. Veď každý má nejaký ten vyhradený štýl a vkus.

Takto sa to páči mne

Mne osobne sa veľmi páčia také čisté tvary. A rozhodne si stojím za tým, že menej je mnohokrát viac. A tak som za minimalistický nábytok a regále v obývacej izbe. Nech sa tam aj návšteva cíti príjemne. Jemná zostava na jednej stene, kde je ešte veľa priestoru, dáva miestnosti pocit vzdušnosti. A pre prívržencov feng šuej vyznania je to taktiež niečo veľmi príjemné a čisté.

Vhodne rozvrhnuté poličky na knihy vedia krásne, elegantne doplniť celkový priestor izby. Hostia si takto vedia vychutnať každú oslavu. Sami ti povedia, že sa takto cítia veľmi príjemne a budú sa k tebe radi vracať. A možno si zvyknú aj na to, že ti zakaždým donesú niečo pekné ako doplnok do tvojej novej obývacej izby.

Vkus ľudí je rôzny

Každý ma však iný vkus. Niekomu sa možno páči niečo viac veľkolepejšie. Veľká rohová sedačka, sprevádzaná mohutným nábytkom a regálmi na rôzne „čačky, mačky“ prípadne vázičky a knihy. Každý podľa vlastnej chuti.

A kto vie možno chceš mať z časti obývacej izby aj pracovňu tak si ju oddelíš niečím čo vlastne bude tieto dva druhy miestností vzájomne prepájať a stále to bude vyzerať veľmi vkusne.

Na dnešnom trhu plnom moderných vecí je príliš veľa možností aby si si nevybral. Nemysli na to aké to bude krásne, keď to bude hotové. Jednoducho sa vyber do mesta a poobzeraj sa okolo seba a smelo vkroč do obchodu a pozri si čo je nové na trhu. Sám prídeš na to čo je pre teba vhodné a keď si nebudeš vedieť radi nielen v obchode ti veľmi radi poradia no môžeš sa obrátiť o pomoc aj na dizajnérov. Veď nakoniec na odbornú prácu majú byť odborníci.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu