Obývačka s otvorenou kuchyňou je módny trend vo svete bývania

Hlavným problémom zle riešených rodinných domov a bytov je stiesnená kuchyňa, do ktorej sa zmestí sporák s digestorom a miniatúrne kuchynská linka. V takom prípade je ideálne prepojiť kuchyňu s obývacou izbou, pretože prevzdušníte a opticky zväčšíte celé priestranstvo. A navyše, rozšírite spoločenský priestor. Kuchynské linky sú tomu dnes prispôsobené. Žena, ktorá varí nedeľný obed, sa nebude cítiť odstrčená, ba naopak sa môže zapojiť do konverzácie s rodinou.

V prepojených miestnostiach sa nemusíte obávať pestrých a výrazných farieb. U kuchynskej linky môžete siahnuť aj po luxusnejších modeloch s takzvaným ostrovčekom, ktorý bude akoby oddeľovať pracovný priestor od toho spoločenského. A navyše nájdete aj miesto pre jedálenský stôl so stoličkami.

Zmeníte životný štýl

Určite nebudete protestovať proti tvrdeniu, že žena je skôr tá, ktorá trávi v kuchyni viac času, zatiaľ čo muž je spoločenský tvor venujúci sa návšteve v obývacej izbe. Ale v kuchyni prepojenej s obývacou izbou môžete popíjať kávu s návštevou a zároveň chystať pohostenie. A návšteva vám nemusí potom všetko, čo vykladala vášmu partnerovi, vykladať znova.

Niektorí bytoví dizajnéri kladú dôraz na to, aby sedacie súpravy farebne korešpondovali s kuchynskou linkou. Ale nie je to podmienkou, pretože farby sa dajú rôzne kombinovať. Pokiaľ chcete mať sivú sedaciu súpravu a červenú kuchynskú linku, rozhodne to nebude zle. Tieto farby sa k sebe perfektne hodia. A navyše môže miestnosť doladiť neutrálny nábytok, napríklad v bielej farbe.

Kvalitný a moderný nábytok, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky, ponúka internetový obchod nabytok-elegancia.sk. Vybrať si môžete prakticky všetko od kuchynskej linky, cez sedacie súpravy, až po detský nábytok do izby. Tiež sa môžete pustiť do rekonštrukcie kúpeľní, pretože tu zakúpite aj kúpeľňový nábytok.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu