Tipy a triky, ktoré vám uľahčia výber sedacej súpravy

 

Sedacie súpravy sú dôležitou súčasťou každej obývačky a po čase sa opotrebujú. Ak plánujete ešte pred koncom roka výmenu sedacej súpravy, čím skôr si spravte prieskum v predajniach nábytku a ujasnite si, aký typ (tvar, materiál poťahu) budete preferovať.

Ako si ale uľahčiť výber sedacej súpravy? 

Aký typ sedačky dokážete umiestniť do obývačky?

Maximálny možný rozmer sedacej súpravy by ste mali poznať skôr, ako si objednáte novú sedačku. Niektorým sa do obývačky zmestí účková sedacia súprava, niektorým zase rohové sedačky. Vždy si  pomerajte obývačku a priestor, kde bola umiestnená sedacia súprava, aby ste vedeli, aký maximálny možný rozmer si môžete dovoliť. Od toho závisí, aký typ sedačky sú kúpite. Zmestia sa vám do obývačky trendové rohové sedačky, alebo veľké sedačky v tvare U? 

Všímajte si kvalitu poťahového materiálu

Pri výbere novej sedacej súpravy si všímajte aj kvalitu poťahového materiálu. Za najkvalitnejšie poťahové materiály sú považované mikroplyš, mikrovlákno, pravá koža a žinilka. Sú oteruvzdorné, ľahko sa udržiavajú a zvládnu akýkoľvek tlak. Pri výbere materiálu novej sedačky sa pýtajte na Martindale. Práve touto metódou sa meria oteruvzdornosť poťahových materiálov. 

Dajú sa rozložiť a prejdete nimi cez dvere?

Dôležitá vec pri výbere novej sedacej súpravy. Už v predajni sa uistite, či sedačky je možné rozdeliť na viac častí a zistite si rozmery týchto jednotlivých častí. Budete tak vedieť, či budete môcť preniesť novú sedaciu súpravu do obývačky cez vchodové a interiérové dvere.  

Uprednostňujte slovenských výrobcov sedačiek

Ak chcete kvalitnú sedačku, vyberajte si ju z ponuky slovenských sedačiek. Kvalitné slovenské sedačky vám vydržia podstatne dlhšie ako sedačky zo známych nábytkárskych domoch, v ktorých predávajú síce lacné, ale pomerne nekvalitné sedačky.

Slovenské sedačky sú to, čo vám bude robiť spoločnosť roky, bez toho, aby sa na nich odzrkadlili pribúdajúce roky.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu