Zhodnoťte svoje úspory – podielové fondy

Určite ste už rozmýšľali nad tým, ako čo najlepšie zhodnotiť svoje úspory a ochrániť ich pred infláciou. Podielové fondy môžu byť pre vás ideálne riešenie. Ako to celé funguje?

Máte našetrené nejaké peniaze, ale nemáte žiadny predmet, do ktorého by ste ich mohli investovať. Úplne bežný problém. Dnešná doba je ťažká, preto treba brať ohľad na veci ako inflácia, ktorá vám dokáže vaše peniaze dosť výrazne znehodnotiť. Pokiaľ máte nízke, alebo žiadne znalosti a skúsenosti v oblasti ekonomiky a investovania, na prvý pohľad sa vám môže zdať že ste stratení... Ale hlavu hore. Na to, aby ste svoje peniaze zhodnotili, sa nemusíte na počkanie stať odborníkom na investície a zo dňa na deň nakupovať akcie svetových firiem. Moderný svet prináša moderné výdobytky, vďaka ktorým dokáže peniaze investovať aj úplný laik. Jedna z nich sú fondy.

Čo to je?

Ak chcete presnú (a dosť zložitú) definíciu toho, čo sú to fondy, tak ju určite niekde nájdete, ale veľa vám to nepovie. Fondy, alebo bližšie investičné fondy, sú formou kolektívneho, nepriameho investovania. V slovíčku nepriameho spočíva celá výhoda fondov – neinvestujete vy priamo do nejakej firmy, ale túto činnosť robí za vás fond, alebo teda portfólio manažér fondu, ktorý rozhoduje, kam bude fond investovať. Vy ste podielnik, ktorý do fondu investuje peniaze, a na základe podielového listu budete dostávať určitý podiel na ziskoch fondu. Vyzerá to celkom jednoducho, čo poviete?

Ako si vyberiem správny fond?

Na túto otázku je odpoveď už ťažšia, lebo ponuka fondov do ktorých môžete investovať je obrovská a je len na vás, aby ste si jednotlivé fondy porovnali a vybrali z nich taký, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Našťastie sú k dispozícii rôzne porovnania fondov, napríklad prvá penzijná, vďaka ktorým si určite vyberiete. V prehľadnom prostredí si môžete porovnať minimálnu a následnú investíciu do fondu, mieru rizikovosti, grafy k jednotlivým obdobiam a mnoho ďalšieho. Toto vám výrazne uľahčí orientáciu v tejto oblasti. A investovanie môže začať.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu