Aký ratanový nábytok by nemal chýbať v našej záhrade na jar?

 

Jar považujeme za najkrajšie a najvoňavejšie obdobie roka. Po ponurej zime sa príroda prebúdza a ukazuje nám svieže farby a jej krajšiu stránku. Jar je symbolom nových začiatkov a dáva nám šancu objaviť v prírode celkom nové obzory.

Asi ani neexistuje záhradkár, ktorý by si ju nechcel vychutnať priamo vo svojej záhrade. Čas strávený na príjemne naštylizovanej terase či verande zariadenej vkusným ratanovým nábytkom, je tým najlepším riešením, ako si oddýchnuť. Už ste to niekedy skúsili? Nie? Je najvyšší čas to napraviť! A viete, aké kúsky by ste si rozhodne mali zadovážiť?

Prispôsobte výber ratanového nábytku priestoru

Zariadenie vždy voľte podľa charakteru samotného exteriéru, prípadne interiéru. Nemalo by vám chýbať sedenie – jeho tvar, veľkosť i celkové prevedenie určujete vy. Môžete si vybrať z rôznych jedálenských súprav, rohových typov, dreveného nábytku i balkónovej verzie, ktorá rešpektuje priestorové limity, prípadne sedacích súprav.

Môžete si k nim dokúpiť samotné kreslá i lavice, ku ktorým skvelo zladíte napríklad aj pohodlné ležadlá. Túžite po dokonalom oddychu? Stavte na prepracované ležadlá alebo štýlové ratanové postele, na ktorých si užijete naozaj kráľovský relax.

Oživte terasu štýlovými ratanovými kúskami

Mimoriadne trendy prvkom sa stali závesné kreslá, ktoré dodajú každej verande punc originality a unikátny šmrnc. Ich pohodlie ocenia nielen dospelí ale aj deti. Obľúbeným nábytkom sú odjakživa aj hojdačky, ktoré sa stali akýmsi "must have" kúskom každej záhrady. Spríjemňujú pobyt vonku a všetci rodinní príslušníci ich zbožňujú.

Ak už máte zoznam svojich ratanových kúskov hotový, nezabudnite na to, že výnimočnosť každej záhrady spočíva aj vo vhodne situovaných doplnkoch, ktoré dokážu dodať priestoru unikátny ráz. Poobzerajte sa po rozmanitých kvetináčoch, tienidlách i pomocníkoch, akými sú napríklad úložné boxy alebo zaujímavé osvetlenie.

 

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Kreslo ušiak MILES

246 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka LORES

469 €
detail produktu

Podnožka TOZZI

158 €
detail produktu

Rozkladacia pohovka MASSIM

419 €
detail produktu

Veľká pohovka TERSO

435 €
detail produktu

Pohovka TERSO

338 €
detail produktu