Moderný nábytok na záhradu? Vyskúšajte umelý ratan!

 

Prišlo leto a vy ste si uvedomili, že váš záhradný nábytok by už vyžadoval výmenu za nový? Neviete sa však rozhodnúť, aký záhradný nábytok zvoliť? Pozrite sa, prečo môže byť práve umelý ratan skvelým riešením!

Záhradky sú úžasné veci. Môžeme v nich tráviť svoj voľný čas, užívať si pri tom čerstvý vzduch, bzučanie včiel, lietanie motýľov a užívať si nádherný letný deň. Navyše, máme z nich aj pridanú hodnotu v podobe vypestovanej zeleniny a ovocia. Sú dni, kedy na záhrade treba pracovať, oveľa príjemnejšie sú však práve tie dni, kedy záhradu môžeme využívať len a len na relax. V takom prípade potrebujeme nejaký záhradný nábytok, ležať na tráve môže byť fajn, nie však dlhodobo. Chce to nejaké to ležadlo alebo minimálne aspoň stoličku. Rovnako sa zíde aj stôl, aby ste k sebe mohli pozvať aj priateľov a spoločne si vychutnať vonkajšiu grilovačku pekne pri jednom stole. Kým niektorí z nás výber záhradného nábytku zanedbávajú a kupujú si rôzne lacné tvrdé stoličky a jednoduché stoly, lepšou voľbou je určite vybrať si taký záhradný nábytok, ktorý nám bude robiť radosť. Bude pohodlný, kvalitný a bude vyzerať perfektne. Nebudete sa tak za neho vôbec hanbiť pred hosťami, ktorých k sebe na záhradu pozvete. Tu sa dostáva k slovu práve umelý ratan.

Materiál je základ

Keď sa už rozhodnete kvalitný záhradný nábytok kúpiť, možno sa ocitnete pred dilemou, aký materiál zvoliť. Na výber máte tradičné drevo, kov a ratan. Pristavme sa na chvíľku pri ratane. Ratan je prírodný produkt, ktorý rastie v exotických krajinách, je ohybnejší ako bambus a po spracovaní je skvelým materiálom na výrobu nábytku. Vyzerá totiž oveľa lepšie a exotickejšie ako iné materiály. Prírodný ratan má však niekoľko nevýhod, najmä, treba sa o neho starať. Je tu teda jednoduchšie riešenie – umelý ratan. Nábytok vyrobený z umelého ratanu vyzerá rovnako dobre ako ten z prírodného, akurát sa časom neničí a nevyžaduje takú starostlivosť. Možností, ako umelý ratan použiť na výrobu záhradného nábytku, je obrovské množstvo, vyberať môžete ležadlá, sedačky, stoličky, stoly a mnoho iného. Jedno je však isté – umelý ratan sa postará o to, aby váš záhradný nábytok vyzeral čo najlepšie. Záhradný nábytok z umelého ratanu nájdete napríklad na webe spoločnosti Oltre. Tak nečakajte a vyberte si svoj moderný záhradný nábytok aj vy!

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu