Patrí vaša záhrada krtkom? Zbavte sa ich!

Otravujú vás krtkovia a hraboše, ktoré sa neustále motajú po vašich pozemkoch? Zbaviť sa ich nemusí byť ľahké, ale odpudzovač krtkov a hrabošov vám s tým jednoducho pomôže.

Túžba po vlastnom pozemku, priestore, ktorý patrí iba nám a môžeme na ňom tráviť svoj voľný čas, prípadne pestovať nejaké plodiny, je v nás zakorenená už dlhé generácie. Nejdeme sa zaoberať tým, ako vplýva minulosť našich predkov na našu potrebu vlastniť majetok, ktorá v západných krajinách nie je vôbec rozšírená, ale tým, ako bojovať proti nepriateľom a nevítaným spoločníkom na vašom pozemku. Keď vám jedného dňa začne vyrastať po nohami nová linka metra B, nebojte sa, stále ste na Slovensku, čo znamená len jedno – asi to nebude práca stavebných inžinierov, ale niečoho oveľa menšieho. Krtko je malé, nevinné, slepé zvieratko, ktorého hlavnou životnou misiou sú tri veci – kopať, kopať a kopať. Kým človeku nijako neublíži a vidieť ho naživo je stále pre mnohých vzácnosť, na vašom pozemku dokáže vyrobiť peknú škodu. A keď sa k nemu pridajú aj verní spoločníci v podobe hrabošov, ktorí už môžu roznášať aj nejaké tie choroby, katastrofa je na svete. Našťastie, dnes sa dá proti nim jednoducho bojovať, odpudzovač krtkov a hrabošov bude váš najlepší deratizér.

Ako na krtka?

Existujú mnohé taktiky, ako proti krtkom bojovať. Pri niektorých, ako napríklad vytápanie vodou, sa poriadne narobíte, s neistým výsledkom a ešte si aj z pozemku spravíte mokraď. Alebo proti nim bojovať formou zápachu, ktorý krtkovia nenávidia. Nezabúdajte však, že ten zápach, napríklad z octu, budete cítiť aj vy a rozhodne to nebude účinkovať naveky. Alebo sa vydať o niečo drastickejšou cestou chemických prípravkov. Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek z vyššie uvedených spôsobov, prípadne iný tradičný recept používaný našimi starými mamami, krtka sa nikdy nezbavíte. Na to, aby ste nad krtkom vyhrali, potrebujete moderný odpudzovač krtkov a hrabošov. Ten môže byť solárny, nemusíte sa tak báť o životnosť batérií. Odpudzovač krtkov a hrabošov pracuje na princípe nízkofrekvenčných vibrácií, čo je spoľahlivý, jednoduchý a životnému prostrediu neškodiaci spôsob, ako sa krtkov a hrabošov zbaviť. Vyskúšajte to a majte svoju záhradu len pre seba!

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu