Pracovné rukavice potrebujete aj na doma

 

 

Pracovné rukavice nie sú len pomôckou do výrobných prevádzok a dielní. Potrebujete ich aj doma: na prácu v dielni, na záhrade, aj na upratovanie. Aké pracovné rukavice by nám nemali doma chýbať?

Jednorazové latexové rukavice sú základ

Bez jednorazových latexových rukavíc si ja osobne fungovanie v domácnosti neviem predstaviť. Skôr, keď neboli dostupnými, sa používali opakovane použiteľné gumové rukavice. Tie však boli tvrdšie a prsty v nich stratili svoju citlivosť. Práca s latexovými jednorazovými rukavicami, ktoré sa niekedy nazývajú aj chirurgické, je rovnaká, ako keď pracujete holými rukami. Umyjete v nich riad, podlahy, okná. Hodia sa vo chvíli, keď pracujete s ovocím. Vďaka jednorázovým latexovým rukaviciam nebudete mať ušpinené nechty po oberaní čierneho ríbezlia ani po jesennom zbere a čistení orechov. Dokonca sú vhodné aj na jemnú prácu na záhrade – napríklad na sadenie semienok, prepichovanie či presádzanie jemných rastliniek.

Pre prácu na záhrade sú ideálne povrstvené rukavice

Niektoré povrstvené rukavice sa priamo ako záhradné prezentujú, iné nie. Takými sú polomáčané rukavice typické svojou modrou hladkou PVC vrstvou. Práve tieto pracovné rukavice využijete na väčšinu prác v záhrade. Dokonca sú ideálne na strih ruží. Nové, pokiaľ majú neporušenú vrstvu, vedia ruky dokonalo ochrániť pred tŕňmi a pritom stále poskytujú rukám cit pre strih.

Kožené pracovné rukavice

Na väčšinu stavebných prác, ale aj na prácu s kovom či drevom v domácnosti, sa hodia celokožené, alebo kombinované pracovné rukavice. Častejšie ich používajú muži, ktorým nevadí ich voľný strih, pretože majú obecne väčšie ruky. Ja osobne miesto nich používam pre ženskú ruku pohodlnejšie mechanické rukavice so sťahovaním okolo zápästia.

Klasické celokožená a kombinované pracovné rukavice bývajú taktiež zateplené pre použitie v zime. Špeciálne vysoké rukavice sa hodia na zváranie. V zateplenej verzii kúpite aj mechanické rukavice.

Pracovné rukavice pre mnoho použití

Abtex predáva pracovné rukavice pre rôzne použitia. Vrátane špeciálnych pre prácu s chémiou, s potravinami, dielektrické, proti prepichnutiu, proti prerezaniu, zváračské, proti teplotným rizikám, proti chladu a ďalšie. Tieto rukavice sa hodí mať po ruke aj v domácnosti.

 

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu