Ako sa pripraviť na prvú jarnú grilovačku

Keď sa pozriete z okna, určite vás ako posledné napadne jarná grilovačka. Momentálne nás skôr trápi neustále ohadzovanie snehovej pokrývky, nepríjemný ľad, studený vietor a snehové fujavice. Ak sa ale už tešíte na prvú jarnú grilovačku, prečítajte si nasledujúce riadky. Povieme si, čo si treba ešte predtým, ako pozvete svojich hostí, pripraviť.

Umývanie terasových priestorov

V prvom rade je potrebné si včas, ako všetkých priateľov pozvete, poumývať terasové priestory, kde budete sedieť. Skôr, ako si zazimovaný nábytok vytiahnete von – na terasu, chyťte mop a prejdite komplet celú terasovú dlažbu. Počas zimy, keď vám to jednoducho počasie nedovolilo, ste terasové priestory neumývali pravidelne, ako cez leto. Očakávajte, že kým umyjete celé terasové priestory, budete sa musieť minimálne jedenkrát otočiť, aby ste si vymenili vodu vo vedre.

Až keď terasový priestor umyjete, až vtedy vytiahnite schovaný nábytok na terasu (stôl, lavičku). V prípade, že sú vonku už príjemné teploty aj na húpanie, kľudne si môžete opäť zmontovať záhradnú hojdačku. Získate tak viac miesta na sedenie.

Zabráňte prechladnutiu

Očakávať, že na jar budú príjemné, až letné teploty, veru nemôžete. Odporúčame vám na drevené lavičky a stoličky pokladať deku – radšej hrubšiu, ako tenšiu. Zabránite tak tomu, aby hostia, ktorí u vás boli, mali problémy s močovými cestami alebo sa u nich objavili prvé príznaky nachladnutia.

Gril a náradie

Jarná grilovačka by sa nezaobišla bez záhradného grilu a náradia potrebného na jeho obsluhu. Ak sa vám teda po minuloročnej sezóne niečo stratilo, poprípade zničilo, máte ešte čas všetko si do prvej jarnej grilovačky nakúpiť. Ak sa vám už na záhradke alebo v kvetináčoch podarí vypestovať bylinky, ich prítomnosť na grilovačke určite nezamietnite. Dávajte si však pozor, ak zeleninku/ bylinky striekate postrekmi, je nutné si ju pred konzumáciou minimálne dvakrát poriadne prepláchnuť.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu