Je pre vás lepší záhradný krb alebo gril

Kto by nemiloval chvíle, keď si môže na záhrade ugrilovať šťavnatý steak či kukuricu, dať si pivo s priateľmi, zabudnúť na každodenný zhon a dokonale vypnúť hlavu. Lenže predtým, ako začnete s touto obľúbenou kratochvíľou a nástrojom na psychohygienu, musíte si vybrať, na čom bude grilovať a opekať. Sú pre vás lepšie záhradné krby, alebo by ste sa mali poobzerať radšej po grile? Neexistuje univerzálna odpoveď, existujú však pre a proti. Spočítajte si, čo je pre vás výhodnejšie.

Plusy/mínusy montovaného krbu

Montovaný záhradný krb je v podstate skladačka ako Lego. S tým rozdielom, že je pre dospelých a musíte použiť trochu malty. Poskladať ho zvládnete aj vtedy, ak ste predtým nič nemurovali a nemáte s tým skúseností. Taktiež je cenovo atraktívny, cena tých najlacnejších sa pohybuje už od 100 eur, hoci tie najdrahšie môžu stáť aj niekoľko tisíc eur. V prípade, že by ste si kúpili tento drahší, pri predaji domu či sťahovaní ho môžete opäť rozložiť a zobrať si ho so sebou. Nevýhodou je horšia stabilita a nižšia životnosť v porovnaní s murovaným krbom.

Plusy/mínusy murovaného krbu

Populárne sú nielen tehlové pizza pece, ale aj murované záhradné krby. Tie bývajú často súčasťou domu – sú vymurované zboku nehnuteľnosti a k nim je pristavaný aj altánok. Takto si dokážete vytvoriť poriadnu idylku, problém však môže nastať vtedy, ak nemáte skúsenosti s murovaním. Pretože takýto krb potrebuje aj železo-betónovú základnú dosku zasadenú v zemi približne 7 cm a s miernym náklonom. Za to sa vám odvďačí skvelou stabilitou a aj odvádzaním dažďovej vody. Okrem toho takýto krb môžete využívať nielen na grilovanie či pečenie, ale aj na varenie kotlíkového gulášu. Aj jeho životnosť je dlhšia, ale rátajte s tým, že si za to priplatíte.

Plusy/mínusy grilu

Najlacnejší a najpopulárnejší variant v záhradnom grilovaní – to je gril. Lacné a takmer jednorázové grily si môžete kúpiť aj za menej ako 10 eur, tie kvalitnejšie kúpite už okolo 100 eur, ale výnimkou nie sú ani grily, ktoré stoja viac ako nové osobné auto. Jeho výhodou je flexibilita – môžete ho preniesť kamkoľvek chcete, potrebujete však pevnú podložku, preto je lepšie grilovať na terasovej dlažbe či inom spevnenom mieste. Nevýhodou je zase absencia dymovodu a komplikovanejšie čistenie. Ak však nepatríte medzi ľudí, ktorí každý víkend trávia pri pahrebe, toto je pre vás dostatočný variant.

 

Tak čo, spočítali ste si plusy a mínus, ktoré rozhodli o vašom víťazovi?

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Zelený domáci kompostér Kitchen Craft Living Nostalgia, 3 l

20.00 €
detail produktu

Hodiny v zlatej farbe Karlsson Sensu, Ø 50 cm

59.99 €
detail produktu

Stojan na kuchynské nástroje Unimasa metal

8.00 €
detail produktu

Servírovací podnos z jaseňového dreva Bloomingville Leaf

21.90 €
detail produktu

Železný stojan na dáždniky Mauro Ferretti Fiori Glam, ⌀ 24 cm

107.90 €
detail produktu

Ošatka z prírodného pedigu Orion Rattan, ⌀ 25 cm

9.00 €
detail produktu